شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه با اقامت در ترکیه تفاوت دارد. در صورتی که پاسپورت ترکیه و کارت ملی شهروندی ترکیه دریافت کنید؛ شهروند ترکیه حساب می شوید. پس از دریافت کارت ملی شهروندی ترکیه از تمامی حقوق شهروندی ترکیه و حتی حق رای بهره می برید. در صورتیکه برای اقامت در ترکیه مجوز ماندن طبق شرایط در مدت مشخصی دارید.

هنگام دریافت کارت ملی ترکیه می توانید نام خود را تغییر داده و یک نام ترکی برای خود انتخاب کنید. اخذ شهروندی ترکیه از دو طریق سرمایه گذاری و کار امکان پذیر   می باشد. در ادامه درباره آن توضیح داده شده است.

Frame ciphomes
مطالب مهم این صفحه

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری خود در دو حالت واریز مبلغی در بانک یا بورس و خرید املاک می باشد. در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.

سرمایه گذاری از طریق واریز پول در بانک یا بورس:

در این حالت با قوانین این لحظه به مبلغ 500 هزار دلار بمدت 3 سال در بانک یا بورس سرمایه گذاری می کنید. در طی این 3 سال حق برداشت و استفاده از پول خود ندارید. پس از پایان دوره 3 ساله حق درخواست کارت شهروندی ترکیه دارید.

بدلیل آنکه دریافت شهروندی ترکیه از این طریق سود چندانی به سرمایه شما در مقابل روش خرید ملک ندارد ؛ توصیه می شود بدون مشاوره پول خود را در بانک یا بورس واریز نکنید.  سودآوری این نوع سرمایه گذاری نسبت به خرید ملک بسیار کمتر است.

دریافت شهروندی ترکیه
اخذ شهروندی در ترکیه

سرمایه گذاری از طریق خرید املاک:

در این حالت برای سرمایه گذاری نوع ملک و تعداد آن مهم نیست و می توانید با خرید املاکی همچون زمین، صنعتی، تجاری، اداری و مسکونی اقدام به سرمایه گذاری کنید.

در این حالت طبق قوانین هر خانواده شامل ولی یا اولیا به همراه فرزاندن خود زیر 18 سال  با خرید ملکی حداقل با ارزش  400 هزار دلار میتوانند (تا ژانویه ۲۰۲۳)  اقدام به درخواست فوری اخذ شهروندی ترکیه و دریافت پاسپورت کند.

 

انواع اخذ شهروندی در ترکیه


نوع اقامتتحصیلیتجاریخرید ملک 100,000 لیری


هزینه60,000 لیر40,000 لیر30,000 لیر
ویژگی ها
مدت اقامتمدت تحصیلیک سالهدائم
قابلیت تمدیدداردداردنیازی ندارد
مدت زمان برای انجام ازتاریخ شروع90 روز90 روز90 روز
امکان در خواست اخذ شهروندی ندارد دارد دارد
زمان درخواست شهروندی ندارد بعد از 5 سال تمدید و طی شرایط لازمبعد از 5 سال تمدید و طی شرایط لازم
پیش نیاز لازم برای دریافت اقامت- پاسپورت معتبرقابل تمدید
-حساب بانکی ترکیه
-سیم کارت ترکیه
-ترجمه مدرک تحصیلی فعلی
-شرکت ثبت شده
-حساب بانکی ترکیه
-سیم کارت ترکیه
-تائید اساسنامه
-حساب بانکی شرکتی
-پاسپورت معتبر قابل تمدید
-آدرس ثبت شده
-پاسپورت معتبر قابل تمدید
-حساب بانکی ترکیه
-تایید واریز وجه خرید ملک
-تائیدیه سند
-سیم کارت ترکیه
-ترجمه رسمی وتائید شده شناسنامه فرد و خانواده
توضیحاخذ پذیرش دانشگاه جزو خدمات فوق انجام می شودتائید وزرات خارجه
تائید اتاق بازرگانی
تائید تمکن مالی جزخدمات فوق انجام میشود
مشاوره تماس و مشاورهتماس و مشاورهتماس و مشاوره

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟

برای دریافت مشاورۀ رایگان، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

telephone
تماس تلفنی:
whatsapp
واتس اپ:
خرید ملک دست دوم برای شهروندی ترکیه مخاطراتی دارد . این نکات را در نظر داشته باشد:

قبلا کسی با آن ملک اقدام به دریافت پاسپورت نکرده باشد. به بیان دیگر دست دوم نباشد .البته اگر مالک قبلی ترک باشد مانعی ندارد.

در صورت خرید ملک دست دوم حق پرداخت قسطی هزینه ملک را ندارید.

گاهی شهروند ترک، ملک را به قیمت A خریده و به قیمت B میفروشد؛ به دلیل رشد بالای قیمت ملک قیمت واقعی یعنی B بسیار بزرگتر از قیمت خریدش است و برای ندادن مالیات، خود قیمت واقعی را در سند یا تاپو درج نمیکند؛ باید مالیات تفاوت قیمت B با A را به دولت پرداخت کند؛ به این دلیل شهروندان ترک قیمت اصلی را درج نمیکند از این رو برای شما که درخواست شهروندی دارید مشکل ساز است

انواع قصد افراد از خرید ملک در ترکیه:

اصولا افراد با چند نوع قصد زندگی، سرمایه گذاری و درآمد و شهروندی ترکیه  اقدام به سرمایه گذاری در املاک ترکیه می کنند.

گاهی اوقات فرد به دلیل کیفیت محل، ساختمان، متریال، برند و همسایگان جهت خرید یک ملک 90 متری اقدام به  پرداخت ۲ میلیون دلار  می کند.
در این حالت خریدار ابتدا هدف استفاده و سرمایه گذاری دارد و پس از آن تمایل به شهروندی دارد.

در بسیاری اوقات املاک خریداری شده در بعضی مناطق برای فروش آتی بعد از ۳ سال به ترک ها فاقد جذابیت می شوند . اگر هدف زندگی باشد این مورد چندان مهم نیست اما اگر هدف خارج کردن سرمایه و سود سرمایه گذاری باشد مانع مهمی محسوب میشود برای همین مشاوره صحیح قبل از انتخاب ملک با کارشناس حرفه ای در این مورد بسیار مهم است.  شهروندان ترک تقریبا رفتار سرمایه گذاری برای خرید ملک  ندارند و حدود ۷۰ درصد آنها رفتار مصرفی دارند. 

اخذ شهروندی در ترکیه

افراد برای سرمایه گذاری در  انواع مختلف خرید املاک ترکیه حتما  باید یک مشاوره صحیح جهت انتخاب مجموعه پروژه، اداری، مسکونی و محله  مناسب نیاز خود دریافت کنند. تا بتوانند ملکی بخرند که تا ۳ سال آینده در صف خرید  باشد.و زمان فروش با رشد بسیار بالاتر و فورا نقد شونده باشد.

موارد مهم قبل از انتخاب خرید ملک در ترکیه

این موارد اولویت نیستند و بعضا یک مورد میتواند بسیار اهمیت ویژه ای داشته باشد شرکت سی آی پی پوینت آماده ارائه دهنده خدمات مشاوره مناسب و صحیح در این خصوص به شما عزیزان می باشد.

خرید املاک ترکیه با قصد زندگی:

برای  زندگی در ترکیه متقاضی  دید بلندمدت برای خرید ملک دارد و به فروش نمی اندیشد. بلکه در این حالت سبک زندگی خود را جهت خرید مد نظر قرار می دهد. بطور مثال دوست ندارد در محله ای که تمامی ساکنین آنها ترک باشد؛ زندگی کند؛ یا دوست دارد در منطقه ای که خارجی ها هستند نباشد و  بسیاری موارد دیگر .

خرید املاک ترکیه با قصد سرمایه گذاری

بازگشت سرمایه هم از لحاظ اجاره بها و افزایش قیمت دلاری بسیار مهم است.

عرف بازگشت جهانی سرمایه گذاری ملک از اجاره ملک  ۲۰ سال است. دوره بازگشت سرمایه ملک در ایران با این میزان اجاره فعلی ۵۰ سال است. در صورتی که در ترکیه عرف بازگشت ملک در ترکیه در بعضی مناطق با اجاره ملک ۱۰ سال است.

یعنی فردی که در مناطق بالاشهر تهران و ایران همچون الهیه   ملک داشته باشد؛ بازگشت سرمایه فرد از اجاره بها ۵۰  سال است و اگر آن ملک را بفروشد و اقدام به خرید ملک در ترکیه کند علاوه بر بازگشت ۱۰ ساله سرمایه، قیمت ملک با رشد فزاینذه هر سال با ۳۰ تا ۱۰۰ رشد روبرو میشود .

خرید املاک ترکیه با قصد اخذ شهروندی ترکیه

این متقاضی به دنبال شهروندی ترکیه می بایست ملکی با ارزش بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار برای خرید ملک بخرد (البته با روشهای پرداخت توافق شده میتواند اقساط ۳۶ ماه هم باشد ) لذا قیمت ملک برای این متقاضیان اهمیت ویژه ای خواهد داشت که شاید از اولویت منطقه فراتر باشد.

بطور کلی در تمام مراحل فوق نقش مشاور و کارشناس براساس نیاز و مشاوره خریدی مناسب لازم است.

دریافت شهروندی ترکیه از طریق ثبت شرکت :

در این حالت باید کارفرما (مالک شرکت)  درخواست استخدام نیرو خارجی با تخصصی ویژه در مراکز مربوط را داده باشد که میتواند خود وی باشد . تخصص نیروی خارحی باید بگونه ای باشد؛ که شهروند ترکی با آن میزان مهارت در کشور ترکیه نباشد. و یا الزام آن توسط وکیل قابل اثبات باشد

با این روش نیازمند استخدام ۵ نیروی ترک به ازای هر فرد خارجی بوده و پرداخت هزینه های بیمه و توالی آن در کنار برخی الزامات دیگر امکان شهروندی ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه پس از ۵ سال برای شما و خانواده تان فراهم میگردد.

محموعه سی آی پی پوینت مشاور امین شما برای  ارائه  خدمات تخصصی و صادقانه اقامت و شهروندی ترکیه می باشد.

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟

برای دریافت مشاورۀ رایگان، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید