دسته بندی پرسش ها

خرید و شارژ سیم کارت ترکیه

بدون داشتن اقامت ترکیه امکان دریافت سیم کارت دائمی وجود ندارد. برای حل این مشکل باید اقامت ترکیه را دریافت کرد یا هر سه ماه با پرداخت هزینه های مربوطه سیم کارت جدید دریافت کرد. در حال حاضر از یک کشور اروپایی می توان سیم کارت بین المللی دائمی دریافت کرد.

حساب بانکی ویزا مستر و دبیت و کردیت

بله با افتتاح حساب بانکی در ترکیه و دریافت IBAN می توانید تمامی دریافت و پرداخت های بین المللی (به استثنای کشور ایران و سایر کشورهای تحت تحریم نظام بانکی بین المللی) به راحتی انجام دهید.

بله با افتتاح حساب بانکی در ترکیه می توانید از تمامی ارزهای رایج بین المللی به استثنای دلار آمریکا (در صورتیکه پاسپورت غیر ایرانی داشته باشید شامل این استثنا نمی شوید) می توانید استفاده کنید.

از زراعت بانک ترکیه که بزرگترین بانک ترکیه نیز می باشد دریافت می شود.

محتوای متنی مورد نظر برای جواب سوالات.

خیر، به دلیل تحریم نظام بانکی ایران عملا هیچ بانک خارجی در ایران شعبه ندارند.

در حساب های افتتاح شده ارز لیر و کلیه ارزهای رایج دنیا (به استثناء دلار آمریکا برای ایرانیان) را می توان فعال و جابجا کرد.

رای واریز ارز مورد نظر به حسابهای افتتاح شده از صرافی هایی که امکان صدور حواله دارند می توان استفاده کرد و یا به راحتی از طریق سایت همین شرکت به آدرس ؟؟؟؟؟ کار انتقال و واریز ارز مورد نظر را به حساب مذکور انجام داد.

در کشورهای دیگر از طریق یک حساب ثالث و با استفاده از شماره IBAN می توان به این حساب ها ارز مورد نظر را واریز کرد و یا پول نقد از طریق دستگاه ATM مبلغ مورد نظر رو واریز کرد.

خیر صرفا با داشتن پاسپورت و تکمیل اطلاعات مورد نیاز می توان این حساب ها را افتتاح کرد و از مزایای آن استفاده کرد.

برای دریافت خدمات ویزا کارت و مستر کارت غیر حضوری با ارایه وکالتنامه محضری به انضمام تاییدیه کنسولگری می توان از طرف شخص درخواست کننده امور مربوط به افتتاح حساب و دریافت ویزا کارت و یا مستر کارت را انجام داد و کارت مذکور را به ایران ارسال کرد.

دبیت کارت همان کارت بانکی معمولی هست (مانند کارت ها بانکی ایرانی) که برای هزینه کرد از محل موجودی آن حتما باید مبلغی در حساب مربوط به آن وجود داشته باشد.

کردیت کارت از لحاظ فیزیکی مانند کارت های بانکی می باشد با این تفاوت از محل اعتبار موجود در حساب مربوطه می توان هزینه کرد. البته برای اتباع خارجی برای دریافت اعتبار حتما باید مبلغی به عنوان سپرده اعتبار مذکور به حساب بانکی واریز کرد. لازم به توضیح می باشد بانک مربوطه ۸۰ درصد مبلغ سپرده را به عنوان کردیت برای مشتری در نظر می گیرد.

در حالت عادی و خریدهای نقدی تفاوتی دیده نمی شود ولی در برخی از موارد مانند خریدهای اقساطی، آنلاین شاپینگ ها (دبیت کارت ویزا یا مستر در حدود ۸۰ درصد آنلاین شاپبنگ ها کارکرد دارد ولی کردیت کارت در ۱۰۰ درصد آن کاربرد دارد)، خرید از فروشگاه های کشورهای دیگر علی الخصوص اروپایی، اجاره خودرو و غیره فقط از کردیت کارت می توان استفاده کرد.

خیر فعال ماندن حساب نیازی به سپرده گذاری ندارد. البته بدیهی است اگر حسابی در مدت زمان طولانی گردش حساب نداشته باشد آن حساب راکد خواهد شد.

از ویزا کارت در مواردی همچون، خریدهای آنلاین شاپینگ بین المللی – فعال سازی اکانت های گوگل، مایکروسافت و اپل – نقل و انتقال بین المللی ( به استثنای دلار آمریکا برای ایرانیان) – خرید برنامه های پولی مختف و فعال سازی آن ها می توان استفاده کرد.

در حال حاضر فقط در شهر استانبول عملیات افتتاح حساب انجام می شود ولی کلیه امور بانکی در شعبه های شهرهای مختلف قابل انجام و پیگیری می باشد.

بله افتتاح حساب طی یک روز کاری انجام می شود فقط توجه داشته باشید در زمان اعلامی حتما در محل مربوطه باید حضور داشته باشید تا تمامی امور مربوط انجام شود.

ویزا یا مستر در واقع شرکت های بین المللی هستند که بستر نقل و انتقال های ارزی بین المللی را فراهم می کنند اما دبیت و کردیت در واقع همان کارت های بانکی هستند که از بانک دریافت می کنیم. حال آنکه این دبیت کارت و کردیت کارت ها با به کار گیری سیستم ویزا یا مستر فعالیت بین المللی می کنند.

در حالت کلی حساب های افتتاح شده دائمی هستند و تا زمانی که تخلفی از سمت صاحب حساب (نقل و انتقال های مشکوک – پولشویی – حمایت از تروریسم – نقض قوانین بانکی و موارد اینگونه) صورت نگیرد، حساب مسدود نخواهد شد.

خیر در وکالتنامه های ارایه شده به طور دقیق امور خواسته شده ذکر می شود و خارج از محدوده توافق اقدام دیگری نمی توان انجام داد.

همانطور که از اسم کارت بانام مشخص است نام شخص دارنده کارت، شماره IBAN و امکان خرید بدون تماس از دستگاه های پوز امکان پذیر است که علاوه بر آن در برخی موارد مانند اجاره خودرو و اموری که نیاز به اعتبار سنجی شخص دارنده کارت هست، فقط از طرق کارت های با نام انجام شدنی می باشد.

چه حسابی را پیشنهاد می دهید؟ در حالت کلی انتقال مبالغ زیاد نیاز به مجوز های خاص و قراردادهای مربوطه بین بانک های مبدا و مقصد دارد اما بهتر است از کردیت کارت پلاتینیوم استفاده کرد.

در حالت کلی برای انجام خریدهای آنلاین با مبالغ بالاتر از سقف کارت های Pre-Paid نیاز به افتتاح حساب و دریافت کارت های ویزا یا مستر می باشد که نیاز به داشتن پاسپورت و یا کارت اقامت فعال ترکیه می باشد. در غیر اینصورت امکان دیگری وجود ندارد.

بدون داشتن اقامت ترکیه امکان دریافت سیم کارت دائمی وجود ندارد. برای حل این مشکل باید اقامت ترکیه را دریافت کرد یا هر سه ماه با پرداخت هزینه های مربوطه سیم کارت جدید دریافت کرد. در حال حاضر از یک کشور اروپایی می توان سیم کارت بین المللی دائمی دریافت کرد.

ثبت شرکت

بله با ثبت شرکت در ترکیه به شرط رعایت اصول ثبت شرکت، می توان اقامت تجاری یکساله برای اعضای هیت مدیره و اعضای خانواده دریافت کرد.

بله در صورت فعالیت شرکت و داشتن تراکنش مالی امکان تمدید اقامت تجاری وجود دارد.

بله در صورت فعالیت شرکت و تمدید اقامت تجاری به مدت ۵ سال، می توان درخواست شهروندی داد و در صورت حائز شرایط بودن و پس از طی مراحل اداری، منجر به اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه می شود.

اقامت تجاری برای اعضای هیت مدیره که در اساسنامه شرکت نامشان ثبت شده و اعضای خانواده آنها (همسر و فرزندان) قابل دریافت می باشد.

در حالت کلی برای تمامی کسب و کارها باید یکی از انواع شرکت های شخصی، مسوولیت محدود و یا سهامی ثبت کرد.

کلیه کسب و کارهایی که قائم به فرد می باشند و نیازی به استخدام شخص دیگری ندارند، می توانند شرکت شخصی ثبت نمایند.

در شرکت های مسوولیت محدود از ۱ نفر تا ۵۰ نفر را می توان به عنوان اعضای هیت مدیره معرفی کرد.

در شرکت های سهامی حداکثر ۵ نفر را به عنوان اعضای هیت مدیره می توان معرفی کرد.

خرید ملک و اخذ شهروندی

ملک های خریداری شده با توجه به دلایل خرید آن شامل قوانینی هست که باید رعایت شود و در صورت رعایت آن قوانین شما می توانید آن ملک را به هر شخص ترک و یا خارجی بفروشید.

بر اساس قوانین ترکیه، ملک خریداری شده که با آن شهروندی دریافت کرده اید، به مدت سه سال در رهن اداره مهاجرت باقی می ماند و در مدت این سه سال حق فروش ملک را ندارید و پس از آن ملک مذکور از رهن خارج شده و می توانید آن را بفروشید.

هر ملکی که با آن شهروندی دریافت شده باشد به مدت سه سال در رهن اداره مهاجرت ترکیه بوده و بعد از آزاد شده و امکان فروش دارد ولی تا دو سال بعد از آن سه سال یعنی جمعا به مدت ۵ سال امکان دریافت شهروندی مجدد با خرید آن ملک وجود نخواهد داشت.

بله با خرید ملک های دست دوم هم می توان شهروندی دریافت کرد فقط باید توجه داشت که آن ملک مناسب دریافت شهروندی هست یا خیر یعنی هم از نظر قیمت و هم از نظر اینکه ظرف ۵ سال گذشته از آن ملک شهروندی دریافت نشده باشد.

بله ملک های خریداری شده بسته به شرایط ملک شامل مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد می شود. در صورت خرید ملک دسته اول ملک های زیر ۱۵۰ متر شامل ۱ درصد و بالای ۱۵۰ متر شامل ۱۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده می شوند. ملک های دست دوم مالیات بر ارزش افزوده ندارند. بعضی از املاک با توجه به شرایط خاص شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی شوند. ملک های خریداری شده در زمان فروش، اگر شامل افزایش قیمت شده باشند، شامل مالیات بر درآمد می شوند که با توجه به شرایط محاسبه می شوند.

هزینه های جانبی شامل: هزینه انتقال سند (به صورت توافقی) – هزینه انشعابات –  هزینه محضر – هزینه وکالت اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت و یا اقامت – در صورتیکه ملک دست اول و از سازنده خریداری شده باشد کمیسیون املاک از مشتری دریافت نمی شود ولی در صورتیکه ملک دست دوم باشد بسته به شرایط کمیسیون از طرفین معامله دریافت می شود.

بله تمامی ملک ها شامل عوارض سالیانه می باشند که در دو محله در طول سال (انتهای ۶ ماه اول و انتهای ۶ ماه دوم) به شهرداری ها پرداخت می شود و هزینه آن بستگی به شهر، منطقه و شرایط ملک دارد.

ویزا کارت و مستر کارت

بله کردیت کارت قانونی دائمی هم برای ایرانیان قابل صدور است تنها مراحل آن مقداری پیچیده تر بوده و نیازمند مقدماتی مازاد است که آنرا نیز ارایه می کنیم .

بله این کار پس از افتتاح حساب توسط کارشناسان CIP POINT   برای شما انجام می شود.

با مذاکرات انجام شده توسط CIP POINT  کلیه حساب های باز شده و کارت های صادره امکان استفاده در انواع خرید های آنلاین بین المللی و دریافت انواع وجوهات از سراسر دنیا و انواع پرداخت ها را به طور دائمی دارند و طی تنظیماتی این محدودیت ها بطور دایم از روی حساب ها حذف میگردد

شما برای این کار کافیست اقدام به سفارش آنلاین خدمات بسته به نوع افتتاح حساب به صورت وکالتی و یا حضوری و پرداخت هزینه این خدمات نموده و الباقی مبلغ به صورت ریالی را پس از صدور و دریافت دفترچه حساب بانکی و مسترکارت خود پرداخت کنید .

در راستای رضایت مندی شما عزیزان امکان عقد قرارداد حضوری در دفتر تهران و پرداخت تنها ۵۰% هزینه برای خدمات غیر حضوری به صورت پیش پرداخت و پرداخت باقی مبلغ پس از دریافت بسته کارت بانکی و دفترچه حساب فراهم شده است.

تیم ما در ۱۰ شعبه طرف معاملات و‌تنها در شهر استانبول ارایه خدمت میکنند
گرچه این خدمات سراسری بوده و از تمام شعب بعدا قابل پیگیریست

افتتاح حساب قانونی و دایمی برای ملیت ایرانی با پاسپورت و‌نه سطحی بالاتر تنها در بانک زراعت ترکیه که از قضا بزرگترین و معتبرترین بانک ترکیه است انجام میشود
– انتخاب ویزا یا مستر در هنگام دریافت کارت بانام چاپ شده انجام نمیشود و بانک خودش چاپ و ارسال میکن
اما در دریافت کارتهای حضوری بدون چاپ بسته به موجودی شعبه قابل انتخاب است
– عملا هیچ تمایزی بین ویزا و‌مستر مشاهده نشده است

در مورد واریز و‌حواله با یورو‌ و فرانک سوییس و پوند انجام میشود دلار امریکا دریافت میشود
در خصوص دبیت کارت پایه کارت لیر بوده و هرجا هزینه کنید چنج بر اساس نرخ لحظه ای بانک انجام میشود
انا در خصوص کردیت با هر ارزی خرج کردید کافیست با همان ارز وجه را برگردانید و هیچ چنجی انجام نمیشود

کارت دبیت در استفاده از atm بانکهای غیر از زراعت کارمزد دارد.
کارت کردیت برای دریافت وجه نقد از atm کارمزد دارد
پرداخت با پوز کارمزدی ندارد
هر چند این کارمزدها بسیار ناچیز و غیر قابل مقایسه با ویزا مسترهای واسطه ای است که توسط شرکتهای واسطه بدون پشتوانه افتتاح حساب قانونی برای ایرانیان تاکنون استفاده شده است

استفاده از برخی خدمات که نیاز مند تعهدات و پذیرش قرارداد توسط شما میباشد در دنیا تنها با کردیت کارت انجام میشود تا کمپانی سرویس دهنده بتواند مبالغ موردنظر خود را برداشت نماید
به عنوان مثال اجاره خودرو یا خرید اقساطی از فروشگاهها
– امکان تقسیط یک هزینه
– امکان تسویه تا ۳۰ روز بدون کارمزد
– امکان پرداخت وجه بدهی با ارز هزینه شده و ندادن کارمزد خرید ارز اکسچنج

استفاده شده و اس ام اس رمز پویا خرید اینترنتی هم برای آن بدون مشکل ارسال شده است 

شهروندی و اقامت

برای دریافت شهروندی ترکیه هر ملکی با کاربری اداری، تجاری و مسکونی و یا زمین می توان خریداری کرد. توجه داشته باشید در حال حاضر ارزش ملک های مذکور چه در سند و چه در گزارش کارشناسی باید بالاتر از ۴۰۰ هزار دلار ثبت شود.

برای دریافت اقامت ترکیه حتما باید ملک مسکونی قابل سکونت خریداری شود. ارزش ملک های مذکور چه در سند و چه در گزارش کارشناسی، در شهر های بزرگ باید بالای ۷۵ هزار دلار و در شهرهای کوچک بالای ۵۰ هزار دلار ثبت شود.

برای دریافت اقامت ترکیه باید ملک خریداری شده خارج از مناطق ممنوعه باشد تا بتوان اقامت دریافت کرد. مناطق ممنوعه مناطقی هستند که تعداد مهاجرین آن بالای ۲۰ درصد جمعیت آن منطقه باشد.

با دریافت اقامت دائم ترکیه و تمدید آن به مدت ۵ سال (به شرط سکونت در ترکیه)، می توان درخواست شهروندی داد و بعد از طی روال اداری شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کرد.

علاوه بر تفاوت های مالی در دریافت شهروندی و یا اقامت، در صورت دریافت شهروندی ترکیه شما می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کرده و از تمامی مزایای پاسپورت که پیشتر توضیح داده شده و از تمامی مزایای زندگی در ترکیه مانند شهروندان عادی ترکیه از جمله شرکت در انتخابات ترکیه، هزینه تحصیل رایگان در سیستم آموزشی دولتی ترکیه برای فرزندان بهره مند شود ولی اقامت صرفا اجازه سکونت در ترکیه می باشد و از سایر مزایا نمی توان استفاده کرد.

پاسپورت ترکیه در رتبه ۳۹ در بین کلیه کشورها قرار داشته و بدون ویزا می توان به ۷۳ کشور، ویزای فرودگاهی به ۵۰ کشور (مجموعا ۱۲۳ کشور از جمله ژاپن، هنگ کنگ، کره جنوبی، آرژانتین برزیل و …) سفر کرد و همچنین ویزای ۱۰ ساله مالتی پل آمریکا و کانادا و ویزای ۵ ساله مالتی پل شنگن دریافت نمود. اطلاعات بیشتر را می توانید از لینک زیر مشاهده نمایید. https://www.passportindex.org/comparebyPassport.php?p1=tr

۱- اقامت دائم (با خرید ملک و تا زمان دارا بودن ملک در خاک ترکیه) ۲- اقامت کاری (تا زمان استخدام رسمی در یک شرکت و به شرط پرداخت بیمه و مالیات) ۳- اقامت دانشجویی (در مدت زمان تحصیل) ۴- اقامت توریستی (دو بازه ۹۰ روزه در طول سال) ۵- اقامت درمانی (در مدت زمان طی شدن مراحل درمان)

۱- خرید ملک با ارزش بالای ۴۰۰ هزار دلار ۲- سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلاری به مدت ۳ سال در بانک ۳- ازدواج با یک فرد ترک ۴- تبدیل اقامت دائم بعد از ۵ سال به شهروندی ۵- تبدیل اقامت کاری بعد از ۵ سال به شهروندی ۶- تبدیل اقامت تجاری بعد از ۵ سال به شهروندی ۷- راه اندازی تولید و کسب و کار و استخدام بیش از ۵۰ نفر ترک

خرید شارژ سیم کارت انگلستان

تست

Cip فرودگاهی

تست

درگاه پرداخت ارزی بین المللی

تست

خرید و شارژ استانبول کارت

تست

خرید ارز و حواله لیر به ترکیه

تست

محصولات سی آی پی پوینت رو حضوری تهیه کن!

هولدینگ CipPoint به جهت انتخاب بهتر و مشاوره قبل از خرید، مفتخر به ارائه تمامی خدمات در ساعات اداری و به صورت حضوری در دفتر تهران است. جهت رزرو وقت مراجعه حضوری، از طریق راه های ارتباطی ذیل با ما در ارتباط باشید.