آزمون SAT

آزمون SAT مخفف عبارت Scholastic Assessment Test  می باشد. این آزمون یکی از مهم ترین آزمون های جهان می باشد. این آزمون برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های برتر ترکیه و دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکا دارند؛ الزامی می باشد. این آزمون در دانشگاه کشورهایی چون کانادا ،استرالیا ، نروژ، فنلاند و اتریش و… نیز الزامی است.

زبان این آزمون انگلیسی است. ثبت نام در این آزمون محدودیت سنی ندارد.  بدلیل اینکه آزمون انگلیسی است و تمامی بخش های آن از جمله ریاضی، هندسه و درک مطلب انشا و نگارش به زبان انگلیسی می باشد. این آزمون نسبت به آزمون یوس yos سخت تر می باشد.

** این آزمون بیشتر در دانشگاه هایی که دروس خود را با زبان انگلیسی ارائه می دهند؛ برگزار می شود.

اگر تمایل به گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر و دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند؛ پذیرش بگیرید و باید آزمون اس ای تی بدهید؛ اما چیزی راجب چگونگی ثبت نام، زمان برگزاری آزمون و میزان سختی آن نمیدانید. ما در این مقاله تمامی جزئیات و بخش های آن را توضیح داده ایم.

آزمون sat ترکیه چیست؟

آزمون sat  ترکیه یکی از آزمون های اصلی جهت ورود به دانشگاه های ترکیه و اروپایی می باشد؛ بگونه ای که بیش از 100 دانشگاه در ترکیه صرفا دانشجو را با این آزمون می پذیرند. این آزمون در ترکیه سالی 4 بار در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود.

انواع آزمون اس ای تی sat

این آزمون توسط موسسه خصوصی و غیرانتفاعی کالج برد آمریکا پایه گذاری شده و برگزار می شود. این آزمون دو نوع است:

  • General SAT(SAT1): این آزمون جنرال است. اغلب دانشگاه های جهان با قبولی در این آزمون داشجو می پذیرند.
  • Subject SAT(SAT2): برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه این آزمون الزامی نیست و جهت پذیرش در دانشگاه های آمریکا الزامی است. در این آزمون زیست شناسی، شیمی و فیزیک آورده می شود.

بخش های مختلف آزمون SAT

آزمون SAT شامل 3 بخش که 2 بخش آن اصلی و 1 بخش اختیاری می باشد. هدف از این آزمون سنجش توانایی های متقاضیان می باشد. این آزمون 154 تست دارد؛ 52 تست ریدینگ، 44 تست رایتینگ و 58 تست مهارت دانشجو در ریاضیات است. امتیاز هر بخش 800-200 می باشد؛ که داوطلب باید حداقل نمره 1300-1400 کسب کند.

بخش درک مطلب و نگارش آزمون SAT

تعداد سوالات این بخش 96 تست می باشد. مباحث این بخش مرتبط با متون ادبی کلاسیک و معاصر آمریکا، فیزیک، شیمی، جامعه شناسی، روانشناسی، حقوق و اقتصاد می باشد. زمان پاسخگویی به این بخش 100 دقیقه می باشد. این بخش نمره منفی ندارد.

این بخش به دو بخش درک مطلب و نگارش تقسیم می شود. بخش درک مطلب 52 تست دارد که زمان پاسخگویی به آن 65 دقیقه می باشد. بخش نگارش نیز 44 سوال دارد و زمان پاسخگویی به آن 25 دقیقه می باشد.

بخش ریاضیات آزمونSAT

بخش ریاضیات خود به دو بخش تقسیم می شود؛ که استفاده از ماشین حساب در بخش اول مجاز نمی باشد. مباحث این بخش مربوط به هندسه، آمار و احتمال، مثلثات، حل مساله و آنالیز می باشد.

 تعداد سوالات بخش اول 20 تست است که باید در 25 دقیقه به آنها پاسخ داده شود.

تعداد سوالات بخش دوم 38 تست می باشد و 55 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد.( استفاده از ماشین حساب ساده در این بخش مجاز است)

بخش انشا یا مقاله آزمون SAT

این بخش در آزمون SAT اختیاری می باشد وفقط برای تعدادی از دانشگاه ها اهمیت دارد. در این بخش باید در مدت زمان 50 دقیقه یک مقاله درباره موضوع درخواستی بنویسید.

هزینه شرکت در آزمون SAT

این آزمون بین المللی بوده و هزینه ثبت نام آن برای کشورهای مختلف فرق ندارد و 98 دلار می باشد.

شرایط ثبت نام در آزمون SAT

داوطلبین می توانند بصورت آنلاین و اینترنتی در این آزمون ثبت نام کنند. در صورتی که شامل یکی از موارد زیر بودند؛ باید بصورت پستی در این آزمون ثبت نام کنند.

  • سن داوطلب 13 یا پایین تر از آن باشد.
  • داوطلبی که بصورت آنلاین و اینترنتی موفق به ثبت بارگزاری اطلاعات و ثبت نام نشدند.
  • داوطلبی که تمایل به پرداخت نقدی هزینه آزمون دارد.
  • داوطلبی که تمایل به انتخاب حوزه امتحانی خود دارد.
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این صفحه می‌خوانید
سیم کارت ترکیه

اینترنت بدون فیلتر در ایران

کردیت کارت بانکی

حساب بانکی بین المللی و دائمی

دبیت کارت بانکی

بدون نیاز به اقامت و سپرده‌گذاری

ثبت شرکت در ترکیه

سرمایه‌گذاری و دریافت شهروندی

شارژ حساب بانکی

بیمه شده و تضمینی

سیمکارت انگلیس

با پیش شماره 0044

افتتاح حساب دلاری

بدون نیاز به اقامت