ثبت شرکت در انگلستان

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت در این کشور است. خوشبختانه ثبت شرکت در انگلستان در مقایسه با ثبت شرکت در کشورهای اروپایی، شرایط راحت‌تری دارد. از این رو، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران این کشور را برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت انتخاب می‌کنند. بنابراین اگر قصد ثبت شرکت در کشوری پیشرفته با شرایط نسبتا راحت را دارید، انگلستان گزینه مناسبی است. در ادامه این نوشتار از مجموعه cipapply به بررسی اطلاعات و جزئیات دقیق‌تر راجع‌به ثبت شرکت در انگلستان می‌پردازیم.

Cert of Incorp Resized
مطالب مهم این صفحه

شرایط ثبت شرکت در انگلستان

سرمایه‌گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت شرایط مخصوص به خود را دارد، اما در نهایت امکان اخذ اقامت دائم، تابعیت و زندگی در انگلستان را برای شما فراهم می‌کند. کشور انگلستان به‌عنوان بخش بزرگی از بریتانیا، ششمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می‌شود. انگلستان در مقایسه با کشورهای دیگر موجود در اروپا، قوانین ساده‌تری برای ثبت شرکت دارد. حتی برخلاف دیگر کشورهای اروپایی، امکان ثبت شرکت در انگلستان بدون حضور در این کشور وجود دارد! سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در انگلستان در کم‌ترین زمان ممکن می‌تواند صورت بگیرد. در حال حاضر ۵/۹ میلیون کسب‌وکار ثبت‌شده در انگلستان وجود دارد. اگر به‌دنبال فرصتی برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با ثبت شرکت در انگلستان هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

روش های ثبت شرکت در انگلستان

قبل از هماهنگی برای ثبت شرکت در انگلستان باید در مورد ساختار قانونی شرکت خود تصمیم بگیرید. با انواع ساختارهای موجود برای ثبت شرکت در انگلستان در ادامه آشنا خواهید شد.

انواع ثبت شرکت در انگلستان


عنوانتوضیحات


ثبت شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در انگلستانرایج‌ترین ساختاری که موسسین شرکت‌ها انتخاب می‌کنند، شرکت خصوصی با مسئولیت محدود به سهام (LLC) است. دلیل اینکه اکثر افراد این نوع ساختار برای ثبت شرکت در انگلستان را انتخاب می‌کنند، این است که درحالیکه تعهدات مالی محدود شده، سود سهامداران نیز تقسیم می‌شود. یعنی بدهی‌های شرکت با توجه به مقدار سهام هر فرد، تقسیم‌بندی می‌شود. چنان‌که شرکت با مشکلی روبرو شود، قانون امکان محافظت از دارایی‌های شخصی سهامداران را فراهم می‌کند.

برای ایجاد یک شرکت خصوصی با ساختار محدود به سهام حداقل به یک موسس و یک شریک نیاز است. حداقل سرمایه‌ برای ایجاد شرکتی با ساختار LLC تعیین نشده است، درواقع سرمایه‌ در هر مبلغی حتی به میزان ۱ پوند نیز می‌تواند باشد. اما هزینه راه‌اندازی شرکت با چنین ساختاری جدا بوده و در حدود ۸ هزار پوند است. پروسه ثبت شرکت در انگلستان از طریق ساختار LLC تنها ۱ هفته به‌طول می‌انجامد.
ثبت شرکت سهامی عام (PLC) در انگلستانثبت شرکت در انگلستان با ساختار سهامی عام به شما اجازه فروش سهام شرکت را به عموم مردم می‌دهد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ایجاد این نوع شرکت، ۵۰ هزار پوند است. حداقل ۲۵ درصد این سرمایه قبل از تاسیس شرکت مورد نیاز خواهد بود. ثبت شرکت از طریق این نوع ساختار، نیاز به حداقل ۲ فرد به‌عنوان شریک و ۲ فرد به‌عنوان هدایت‌گر شرکت دارد. ثبت این نوع شرکت برای پروژه‌های بزرگی است که نیاز به تامین مالی عمومی دارند. فرایند ثبت شرکت در انگلستان با ساختار سهامی عام به‌مدت ۲ هفته به‌طول می‌انجامد.
ثبت شرکت مسئولیت محدود با گارانتی در انگلستانثبت شرکت با چنین ساختاری برای کسب‌وکارهای مربوط به خیریه، ورزشی و غیرانتفاعی است. در چنین شرکت‌هایی سهام اعضای شرکت محدود به مقدار سهامی است که هر فرد در شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. برای تاسیس شرکت با ساختار مسئولیت محدود با گارانتی، نیاز به حداقل یک مدیر و عضو است. مدت‌زمانی که برای ثبت شرکت در انگلستان با ساختار مسئولیت محدود با گارانتی می‌تواند به‌طول بی‌انجامد تنها چندین ساعت است.

اگر قصد ایجاد یک کسب‌وکار را به‌صورت شراکتی در انگلستان دارید، باید اقدامات لازم را به‌صورت قانونی انجام دهید. در قوانین ثبت شرکت به‌صورت شراکتی، شما و شریک شما باید در سود، زیان و مسئولیت‌های مربوط به شرکت خود سهیم بوده و به‌صورت یکسان از آن‌ها بهره ببرید.

برای انتخاب بهتر نیاز به راهنمایی دارید؟

برای دریافت مشاورۀ رایگان، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

ثبت شرکت در انگلستان فقط در ۴ مرحله با سی آی پی پوینت

01
حضور در دفتر تهران و دریافت مشاوره تخصصی
02
امضای قرارداد تضمینی و پرداخت مبلغ پیش پرداخت
03
حضور در دفتر انگلستان برای امور اداری ثبت شرکت
04
ارائه مدارک شرکت به متقاضی

هزینه خدمات ثبت شرکت در انگلستان

جدول قیمت به زودی منتشر می‌شود

نام‌گذاری و زمینه های مجاز ثبت شرکت در انگلستان

فرایند ثبت شرکت و نام‌گذاری آن در انگلستان از قوانین خاصی پیروی می‌کنند. یکی از آن‌ها در رابطه با کد موضوع شرکت شما است. با استفاده از کد استاندارد مرتبط با انواع تجارت که با نام SIC شناخته می‌شود، نوع شرکت شما مشخص می‌گردد.

ثبت شرکت در انگلستان در برخی از دسته‌بندی‌های شغلی مشخص مانند خدمات مالی، بیمه، بانک و خدمات وابسته به آن محدودیت دارد.

استفاده از اسامی مشهور و موجود در شرکت‌های دیگر، هر نوع اسامی مرتبط با جرم و اهانت، اسامی که اشاره به سیاست و دولت انگلستان دارد و اسامی مربوط به خاندان سلطنتی ممنوع است. در مقابل اسامی و عباراتی که برای استفاده از آن‌ها نیاز به دریافت تاییدیه و مجوز رسمی از سوی دولت دارید عبارتند از:

دفتر تجاری، بیمه، وجه سرمایه‌گذاری، شهری و یا وابسته به شهرداری، ضمانت،مدیریت صندوق، بیمه مجدد، اعتماد، بانک، امین و امانت،خیرخواه، دانشگاه، ذخیره و یا هر عبارت و اسامی مشابه در زبان های دیگر.

الزامات و مراحل ثبت شرکت در انگلستان

سرمایه‌گذاران خارجی خواهان ایجاد کسب و کار در انگلیس، ملزم هستند تمامی مدارکی که برای ثبت شرکت در انگلستان، از شهروندان این کشور دریافت می‌شود را ارائه کنند. از جمله موارد مهم برای ثبت شرکت در انگلستان که به گرفتن ویزای موردنیاز آن کمک می‌کند، داشتن ایده و طرح متفاوت و نوآورانه در ثبت شرکت است. این ایده باید توسط نهادهای آموزش عالی و نهاد ثبت کارآفرینان تایید شود تا اجازه ثبت شرکت در انگلستان برای شخص صادر شود. مراحل ثبت شرکت در انگلستان به شرح زیر است:

ایجاد حساب بانکی در انگلستان

پروسه ایجاد حساب حقوقی در بانک‌های انگستان تقریبا یکسان است و نیازمند مدارکی همچون پاسپورت و گواهی‌های مربوط به شرکت و آدرس شرکت شما است.

آدرس دفتر ثبت شده در انگلستان

داشتن یک دفتر مربوط به شرکت و یا یک شعبه در انگلستان به شرکت شما اعتبار می‌بخشد. برای ایجاد یک دفتر و یا شعبه در انگلستان نیاز به یک مدیر مقیم دارید. لازم است که کپی برابر اصل اساسنامه شرکت خود را به همراه یک کپی از آخرین گزارش مجموعه حساب‌های شرکت خود، به اداره ثبت شرکت‌های انگلستان تحویل دهید. اما درصورتی‌که خارج از انگلستان اقدام به ثبت شرکت می‌کنید و دفتری در انگلستان برای دریافت اطلاعات و مدارک لازم ندارید، می‌توانید با گرفتن کمک از طریق آژانس ثبت، یک آدرس معتبر برای دفتر ثبت‌شده ارائه دهید.

معرفی سازمان‌بندی، ساختار و برنامه‌های کسب‌وکار شرکت خود

برای ایجاد یک شرکت باید ساختار مرتبط و یا متناسب با شرایط خود را برای شرکت خود انتخاب کنید. (شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام یا شرکت مسئولیت محدود با گارانتی)

انتخاب یک نام در دسترس برای شرکت خود

همانطور که اسامی قابل استفاده و اسامی دارای ممنوعیت و محدودیت نام برده شد، با درنظر گرفتن آن‌ها باید برای شرکت خود یک نام انتخاب کنید. برای اطلاع از نام‌های قابل دسترس برای ایجاد یک شرکت در انگلستان، می‌توانید از طریق ارتباط با نهاد ثبت شرکت انگلستان اطلاعات لازم را کسب نموده یا با کارشناسان ارشد GO2TR در ارتباط باشید.

درخواست شماره بیمه ملی (NIN)

بدون داشتن شماره ملی شما قادر به ثبت شرکت خود در سامانه مالیاتی و بیمه نیستید. فرایند دریافت شماره بیمه ملی ممکن است چندین هفته به‌طول بی‌انجامد. پس از آن‌که موفق به تشکیل پرونده برای شرکت خود شدید، نامه‌ای از سازمان کار و بازنشستگی (DWP) دریافت می‌کنید که از شما درخواست کرده به منظور مصاحبه برای دریافت شماره بیمه ملی مراجعه نمایید. البته در برخی مواقع نیازی به مصاحبه نیست و بعد از مدتی شماره NIN خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

ثبت اطلاعات شرکت

به منظور دریافت حساب مالیاتی شرکت خود و همچنین اینکه دیگر شرکت‌ها از نام شرکت شما که به ثبت رسیده استفاده نکنند، باید اطلاعات شرکت خود را سامانه مرتبط با ثبت شرکت‌های انگلیسی، ثبت کنید.

اعلام وضعیت و آدرس محل اقامت

همانطور که گفته شده انگلستان هیچ محدودیتی برای ثبت شرکت بدون حضور در انگلستان ندارد. بنابراین، اگر از خارج از انگلستان اقدام به ثبت شرکت می‌کنید، باید نام کشور خود و آدرس خود را ذکر کنید.

ویزا

برای ثبت شرکت در انگلستان درصورتی نیاز به ویزا خواهید داشت که پس از ثبت شرکت خود، مشغول به کار در انگلستان شوید. در صورتی‌که کار خود را خارج از انگلستان ادامه خواهید داد، نیازی به ارائه ویزا نخواهد بود.

برای ایجاد یک شرکت با ساختار خصوصی محدود نیاز به یک مدیر دارید. خصوصیات مدیر باید مطابق تصویر زیر ارائه شود

الزامات مورد نیاز شرکا برای ثبت شرکت در انگلستان

اگر از طریق همکاری و شریک‌های خود اقدام به ثبت شرکت عمومی در انگلستان می‌کنید، باید اطلاعات لازم درمورد شرکای خود را در اختیار نهاد ثبت شرکت بگذارید. شما نیاز به داشتن حداقل یک شریک که می‌تواند مدیر شرکت شما نیز باشد، دارید. شرکای شما می‌توانند ملیت دیگری داشته و در انگلستان اقامت نداشته باشند. اطلاعاتی که از شرکای خود باید ارائه دهید به شرح زیر است:

 • نام و نام خانوادگی کامل
 • تاریخ تولد
 • ملیت
 • آدرس محل اقامت
 • آدرس محل کار یا خدمات
 • درصد اختصاص یافته از سهام شرکت
 • ارائه 3 مورد از اطلاعات امنیتی شخص (شامل: سه حرف اول از شهر محل تولد، سه حرف اول از نام کوچک پدر خود و سه حرف اول از نام‌خانوادگی مادر خود)

مدارک لازم برای ثبت شرکت در انگلستان

ارسال مدارک زیر برای ثبت شرکت در انگلستان ضروری است. اگر شما نیز متقاصی ثبت شرکت در انگلستان هستید، فراموش نکنید که ثبت شرکت دارای قوانین اصولی است. به‌همین دلیل مدارکی که از شما دریافت خواهند کرد باید معتبر باشد. این مدارک شامل:

 • کپی پاسپورت سهام داران
 • ترجمه رسمی شناسنامه

 • نامه عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان در سطح آیلتس ۴

 • مدارک شرکت و پرداخت های مالیاتی

 • اسناد ازدواج در صورت وجود

 • ترجمه یک مدرک رسمی دولتی مانند قبض آب، برق، گاز و یا تلفن.

 • فیش پرداخت هزینه‌های لازم

پس از ارسال این مدارک باید منتظر تایید آن‌ها از سوی شرکت‌های خانگی انگلستان باشید. پس از تایید مدارک شما می‌توانید برای باقی مراحل مانند درخواست برای دریافت ویزا اقدام کنید.

ویزای مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان

در گذشته برای ثبت شرکت در انگلستان از طریق ویزای Tier 1 (Entrepreneur) که جزو ویزای کار انگلستان بود، اقدام می‌گردید. اما در حال حاضر این ویزا در دسترس نیست و به‌جای این نوع ویزا از دو ویزای استارت آپ (Start-Up) یا ویزای نوآوری (Innovator) اقدام به ثبت شرکت در انگلستان می‌شود.

انواع ویزاهای سرمایه گذاری برای ثبت شرکت در انگلستان

 1. ثبت شرکت از طریق ویزای نوآوری Innovator

 2. ثبت شرکت در انگلستان از طریق ویزای استارت آپ

 3. ثبت شرکت از طریق ویزای نوآوری Innovator انگلستان

یکی از رایج‌ترین ویزاها برای ثبت شرکت و ایجاد کار در انگلستان ویزای نوآوری (INNOVATOR) است. این ویزا به شخص سرمایه‌گذار اجازه تاسیس یک شرکت و یا یک کسب‌وکار را می‌دهد. همچنین به شخص اجازه اقامت ۳ ساله در انگلستان را می‌دهد و امکان تمدید آن نیز وجود دارد. برای ثبت شرکت در انگلستان از طریق ویزای نوآوری باید طرح و ایده شرکت شما متفاوت از هر نوع شرکتی باشد. ایده شرکت باید توسط نهاد مربوطه تایید شده تا اجازه ثبت شرکت را دریافت کنید. شخص سرمایه‌گذار برای دریافت ویزای نوآوری باید مبلغی به میزان حداقل ۵۰ هزار پوند در صندوق سرمایه‌گذاری بریتانیا داشته باشد.

امکان تمدید ویزای نوآوری برای سرمایه‌گذاران بدون محدودیت است و متقاضی می‌تواند از طریق تمدید ویزای خود اقامت دائم و تابعیت انگلستان را دریافت کند.

ثبت شرکت در انگلستان از طریق ویزای استارت آپ

سرمایه‌گذاری در انگلستان از طریق برنامه استارت آپ، مشابه به طرح نوآوری است. در این طرح نیز شخص سرمایه‌گذار باید ایده نو و متفاوت از هر ایده دیگری را برای ایجاد کسب‌وکار خود داشته باشد. در این طرح نیازی به داشتن سرمایه در حساب خود نخواهید داشت. اما باید اثبات کنید که مبلغ ۱۲۷۰ پوند در حساب بانکی خود به مدت ۲۸ روز متوالی قبل از درخواست، تغییر یا تمدید ویزای استارت آپ خود دارید. پس از آن طرح و ایده شما لازم است تا توسط یک نهاد بزرگ آموزش عالی یا یک سازمان تجاری با سابقه حمایت از کارآفرینان انگلیس به تایید برسد.

نکته: ویزای استارت آپ قابلیت تمدید ندارد و تا ۲ سال اعتبار دارد. اما می‌توان با تغییر ویزای استارت آپ به ویزای نوآوری و تمدید آن اقامت و یا حتی تابعیت انگلستان را دریافت کرد.

مالیات ثبت شرکت در انگلستان

انگلستان کشوری است که یکی از منابع درآمد آن دریافت مالیات است و برای هر فعالیت انجام گرفته در آن مالیات دریافت می‌کند. برای ثبت شرکت خود در سامانه مربوط به مالیات باید به‌صورت آنلاین اقدام کنید. شما باید تا حداکثر ۳ ماه پس از شروع فعالیت شرکت خود، اقدام به ثبت‌نام در سامانه مالیاتی کرده و مالیات مواردی مانند خرید، فروش، هزینه تبلیغات، اجاره ملک و استخدام را ثبت کنید. پیش از ثبت اطلاعات مالی خود باید کد ده رقمی پرداخت مالیات یا UTR را دریافت کنید. این کد چند روز پس از ثبت شرکت خود در سامانه از طریق سازمان درآمد و گمرک به آدرس شرکت شما ارسال می‌شود.

مزایای ویژه CIPPOINT برای ثبت شرکت

 • قرارداد ریالی فارسی و رسمی در کشور ایران و قرارداد رسمی و انگلستانی در کشور انگلستان به جای قول و قرار های غیر رسمی و فردی
 • تسویه حساب بر اساس پیشرفت کار به جای دریافت کل مبلغ قرارداد
 • گستره کم نظیر خدمات تکمیلی و  تنوع بالا ارایه خدمات تخصصی همه زیر یک سقف از قبیل ثبت شرکتافتتاح حساب بانکی – خدمات حسابداری – مشاوره کسب و کار و مالیاتی – تامین دفاتر و آدرس قانونی ارزان و رسمی در کنار شما- و کلیه خدمات بعدی مورد نیاز یک شرکت ثبت شده
 • برخورداری از گستره وسیعی از خوشنام ترین مشاورین باتجربه در امور حقوقی و ثبتی و مالی و سرمایه گذاری
 • برخورداری از خوشنام ترین و زبده ترین حسابداران خبره مسلط به امور تخصصی انگلستان
 • دفتر  دائمی و رسمی در تهران و استانبول در لوکیشن های معتبر  با امکان مراجعه دائمی  و بدون نیاز به هماهنگی قبلی و پارکینگ اختصاصی مراجعین !
 • ارایه تضمینی خدمات مورد تعهد در قراردادها با اعلام رسمی کلیه هزینه ها خدمات در وب سایت رسمی شرکت بدون هزینه های پنهان.
 • کمترین نرخ و دستمزد حتی پایینتر از ارایه دهندگان بومی خدمات و ارایه خدمات تخصصی به بسیاری از همکاران خدمات ثبت شرکت در ایران و انگلستان
 • هویت قانونی و مجوزهای مختلف فعالیت ویژه ماندگاری شرکت ثبت کننده در کنار شما برای مراحل رشد شرکت شما در آینده

برای انتخاب بهتر نیاز به راهنمایی دارید؟

برای دریافت مشاورۀ رایگان، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

سوالات متداول

لورم اپیسوم متن ساختگی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.