نوماراتاژ چیست؟

از سال 2022 افزودن برگه نوماراتاژ به پرونده اقامتی الزامی شده است. سازمان مهاجرت سالانه قوانین مهاجرتی جدیدی به قوانین مهاجرت قبلی اضافه می شود. نوماراتاژ سندی جهت نشان دادن محل زندگی و اقامت شما در ترکیه می باشد. در این مقاله صحبت درباره نوماراتاژ چیست؟ از کجا باید گرفت؟ دریافت و مراحل آن چگونه است؟

اقامت در ترکیه از روش های مختلفی انجام می شود؛ که در  مقاله اقامت در ترکیه و 5 روش مهاجرت به ترکیه روش ها توضیح داده شده است. ارائه نوماراتاژ برای تمدید اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه الزامی می باشد. در ادامه جهت چگونگی و لزوم دریافت آن با ما همراه باشید.

برگه نوماراتاژ

نوماراتاژ چیست؟

نوماراتاژ سندی است که طبق قوانین مهاجرت ترکیه در سال 2023 برای تمدید اقامت باید به سازمان مهاجرت ارائه شود. ارائه برگه نوماراتاژ جهت اخذ اولیه اقامت الزامی نیست ولی برای تمدید آن حتما باید ارائه شود.

ارائه سند نوماراتاژ برای تمدید اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه لازم می باشد. برگه نوماراتاژ حاوی اطلاعات شماره و آدرس محل اقامت شماست و باید از شهرداری دریافت شود. هدف از ارائه سند نوماراتاژ ارائه اطلاعات کافی و دقیق از محل سکونت مهاجران و نشان دهنده اقامت قانونی می باشد.

نحوه گرفتن نوماراتاژ چگونه است؟

برای گرفتن نوماراتاژ، اقامت خود را از طریق خرید ملک در استانبول دریافت کرده اید. پیش از رسیدن موعد تمدید اقامت باید مراحل زیر را طی کنید:

1-مراجعه به نزدیک ترین شهرداری محل خود

2- یافتن سازمان بازسازی یا شهرسازی یا دفتر نوماراتاژ

3-ارائه مدارک لازم

4-پر کردن فرم های لازمه و ثبت درخواست

اخذ نوماراتاژ رایگان می باشد. در صورتی که محل زندگی شما در شهرداری ثبت نشده باشد؛ باید هزینه ثبت آن را پرداخت کنید. هزینه ثبت براساس نوع ملک متفاوت می باشد. 

البته توجه داشته باشید یک نسخه از کپی تاپو صاحب خانه نیز باید در پرونده مهاجرتی خود داشته باشید.

مدارک لازم برای اخذ نوماراتاژ

اخذ نوماراتاژ برای تمدید اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه الزامی می باشد. مدارک لازم جهت اخذ نوماراتاژ:

  • فتوکپی شناسنامه و پاسپورت
  • ترجمه رسمی شناسنامه و پاسپورت
  • ارائه کپی تاپو یا گواهی سکونت
  • ارائه پروانه ساخت ملک
  • ارائه وکالتنامه محضری از سمت مالک (برای مستاجر یا وکیل)
  • ارائه پیامک یا ایمیل راندوو

** در صورتی که  نوماراتاژ را برای شرکت می گیرید:

  • مهر شرکت
  • سند مجوز بخشنامه
سخن پایانی

همانطور که پیش تر گفته شد قوانین اداره مهاجرت هر سال تغییراتی دارد. طبق قوانین مهاجرت ترکیه در سال 2023 جهت تمدید اقامت خرید ملک یا ثبت شرکت باید نوماراتاژ ارائه دهید. زمان مناسب جهت ارائه نوماراتاژ دریافت پیامک یا ایمیل راندوو می باشد. برگه نوماراتاژ به هر فرد جداگانه تعلق دارد. در صورتی که زوج هستید؛ باید هر کدام جداگانه جهت دریافت نوماراتاژ اقدام کنید و جداگانه درخواست تمدید اقامت دهید.

 درخواست تمدید اقامت ابتدا در سایت «e-ikamet.goc.gov.tr» تکمیل می‌شود. سپس شماره نوماراتاژ خود را وارد می کنید. در نهایت علاوه بر ذخیره کردن نسخه الکترونیکی، باید یک پرینت جهت راندوو تهیه کنید.

نوماراتاژ یک سند یا برگه مخصوص می باشد که هنگام تمدید اقامت در ترکیه باید آن را ارائه دهید. این سند را باید از شهرداری اخذ کنید.

هدف از اخذ و ارائه نوماراتاژ نشان دهنده اقامت قانونی شما در ترکیه بوده و همچنان بیان کننده تصمیم شما به تمدید اقامت در ترکیه می باشد.

خیر. اخذ سند نوماراتاژ برای تمدید اقامت از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت رایگان می باشد. در صورتی که ملک از قبل در شهرداری به ثبت نرسیده باشد؛ باید هزینه ای برای ثبت آن پرداخت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این صفحه می‌خوانید

سیم کارت ترکیه

اینترنت بدون فیلتر در ایران

کردیت کارت بانکی

حساب بانکی بین المللی و دائمی

دبیت کارت بانکی

بدون نیاز به اقامت و سپرده‌گذاری

ثبت شرکت در ترکیه

سرمایه‌گذاری و دریافت شهروندی

شارژ حساب بانکی

بیمه شده و تضمینی

سیمکارت انگلیس

با پیش شماره 0044

افتتاح حساب دلاری

بدون نیاز به اقامت